Mreža nevladnih organizacij za vključujočo informacijsko družbo (NVO-VID) v sodelovanju z nevladnimi organizacijami, socialnimi podjetji in skupnostmi na področju digitalne družbe in informacijsko-komunikacijskih tehnologij
lepo vabi na Dan vključujoče informacijske družbe 2016
»Problemi razvoja digitalne družbe v Sloveniji in kako jih reševati?«
ki bo potekal v torek, 17. maja, od 16. do 19. ure v Rampa Laboratoriju, Kersnikova 4, Ljubljana.
Slovenija se na indeksu digitalnega gospodarstva in družbe nahaja na skromnem 18. mestu med državami članicami EU. Pred kratkim sprejeta Strategija razvoja informacijske družbe do leta 2020 (Digitalna Slovenija 2020) izpostavlja pomen nevladnih organizacij za razvoj vključujoče informacijske družbe kot tudi medsektorskega sodelovanja in sinergije različnih deležnikov pri digitalizaciji Slovenije. Ob mednarodnem dnevu telekomunikacij in informacijske družbe bomo v okviru razprav o strateškem razvoju Slovenije do 2050 opozorili na aktualne probleme razvoja informacijske družbe v Sloveniji, predstavili prispevek nevladnih organizacij pri njihovem naslavljanju ter opozorili na pomen digitalnih tehnologij za kakovost življenja.
PROGRAM DOGODKA:
Udeležba na dogodku je brezplačna. Zaradi lažje organizacije prosimo za potrditev udeležbe prek spletne prijavnice https://www.1ka.si/a/95107 do ponedeljka, 16. maja. Dogodek bo predvajan v živo prek neposrednega video prenosa na spletnem naslovu http://studio12.tv/dan-info-druzbe-2016/.
Program dogodka je dostopen na povezavi http://www.nevladni.info/wp-content/uploads/2016/05/Vabilo_program_Dan_VID_2016.pdf.
Ob dnevu vključujoče informacijske družbe 2016 izpostavljamo projekt Računalniki za socialno ogroženehttp://racunalniki.duh-casa.si/, ki poteka pod okriljem Društva Duh časa.
Lepo vabljeni!
Kontaktna oseba: mag. Simon Delakorda, simon.delakorda@inepa.si, 041 365 529.
SOORGANIZATORJI DOGODKA:
Mreža NVO za vključujočo informacijsko družbo (NVO-VID) je stičišče civilne družbe, ki si prizadeva za kakovostno življenje v informacijski družbi in za opolnomočenje ljudi s pomočjo digitalnih tehnologij www.informacijska-druzba.org. Mreža se zavzema za digitalno enakost, zasebnost in varnost na spletu, prosto programje, internetno nevtralnost, odprto vlado ter demokratično e-participacijo. Mreža je bila v obdobju 2014-2015 sofinancirana s strani Evropskega socialnega sklada (prednostna usmeritev »Spodbujanje razvoja nevladnih organizacij, civilnega in socialnega dialoga«).
Deli Z Ostalimi: